Aktualności » Jakie zmiany czekają nas od 1 stycznia 2019r

Jak co roku koniec roku niesie ze soba sporo zmian w podatkach. Dlatego postanowiłem podzielić się z Wami z co niektórymi zmianami które w mojej ocenie zasługują na znaczącą uwagę i mogą zainteresować klientów mojego biura, tych obecnych i może tych przyszłych którzy postanowią nawiązać ze mną współpracę .
Jakie zmiany i ułatwienia czekają nas od przyszłego roku? Od 1 stycznia 2019 zacznie obowiązywać nowa ulga w opłacaniu skladek na ZUS. Bedzie ona zależna od wysokości uzyskanych przychodów za rok ubiegły, czyli w tym przypadku za 2018r. Osoby u których za rok ubiegły przychód nie przekroczy kwoty 63tys. zł bedą mogły skorzystać z tej ulgi. Max. bedzie można obniżyć składkę do dzisiejszej wysokości "niskiego" ZUSu takiego jaki płaci się przy rozpoczęciu dz.g. jednakże można go opłacać max. przez okres 3 lat. Aby obliczyć podstawę od jakiej będzie opłacana składka trzeba w pierwszej kolejności obliczyć przeciętny miesięczny przychód a następnie pomnożyć go przez specjalny współczynnik który co roku będzie ogłaszany w Monitorze Polskim. Na chwile obecną jeszcze nie ma ogłoszonego specjalnego współczynnika przeliczeniowego. Jest to myślę ciekawa ulga dla drobnych przedsiębiorców jednakże nie do końca jest sprawiedliwa ponieważ w moim przekonaniu prędzej "załapią" się na nią usługodawcy którzy świadczą usługi bez materiału (czyli tacy co mają małe koszty a tym samych mniejsze przychody). Ci którzy prowadzą handel nawet na mniejszą sklale, albo do wykonanej usługi wliczaja koszty zużytych materiałów które często stanowią znaczną część uzyskanych przychodów często przekroczą wspomniany próg przychodów a rownież będą osiągać małe dochody tak jak wcześniej wspomniani usługodawcy. Miejmy nadzieję że ustawodawca dostrzeże tą niesprawiedliwość i dokona zmiany kryterium podlegania pod tą ulgę.

Zachęcam do śledzenia mojej strony oraz polubienia mnie na Facebooku wkrótce zamieszczę informacje o kolejnych bardzo ważnych i ciekawych zmianach.

Sukcesja przedsiębiorstwa jednoosobowej dz.g.

Od 25 listopada 2018r obowiązują nowe ale jakże ważne i długo oczekiwane przepisy w sprawie sukcesji praw po śmierci osoby prowadzącej jednoosobową dz.g. 

 

Zmiany w zakresie kosztów samochodu osobowego

Od przyszłego roku wygląda na to że bedziemy mogli wykazywać mniejsze koszty dotyczące użytkowania samochodu osobowego w prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Skontaktuj się z nami

Nasz adres:

43-400 Cieszyn, ul. Motelowa 16

Napisz lub zadzwoń:

tel: 531 490 036

mail: janusz.majer@wp.pl