O mnie

Biuro rachunkowe powstało na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w księgowości od roku 1998 świadczonej pod okiem doradcy podatkowego. Praktyczne doświadczenie nabyte przez te lata pracy w niejednej kancelarii podatkowej i biurze rachunkowym oraz zainteresowanie i pasja do zawodu księgowego  nauczyło mnie zasad  interpretowania  przepisów prawa podatkowego i bilansowego oraz sposobu ich stosowania. Nabyte doświadczenie zawodowe zaowocowało w 2012r decyzją przystąpienia do egzaminu o wydanie Certyfikatu Księgowego nadawanego przez Ministerstwo Finansów uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (nr certyfikatu 61870/2013)

Dodatkowo obserwacje organizacji pracy biura oraz praktyczne problemy jakie przyszło mi napotkać w pracy  nauczyły mnie jak wyjść naprzeciw potrzebom jakich oczekują właściciele firm korzystających z usług takiego biura. Dlatego do każdego naszego klienta podchodzę indywidualnie aby poznać specyfikę jego działalności a tym samym dotrzeć do problemów z jakimi może potykać się w swoich dokumentach i zastosowaniu przepisów prawa podatkowego. W idei naszego biura wyznaje zasadę iż po to klient przekazał swoje dokumenty do prowadzenia przez biuro rachunkowe aby jego sprawy „papierkowe” były załatwiane „od A do Z”. Indywidualne podejście do każdego klienta sprawia że nie czuje się on u nas jak przysłowiowy petent w urzędzie ale może mieć pewność że będzie prowadzony „za rączkę” w gąszczu wielu przepisów i obowiązków jakie zostały w naszym kraju nałożone na prywatnego przedsiębiorce.

Nasze biuro przeszło pozytywną weryfikacje Centrum Informacji Księgowej i tym samym zostało wpisane na listę Certyfikowanych biur rachunkowych i uzyskało statut Rzetelnego Biura Rachunkowego. Uczestnictwo w w/w programie daje gwarancje naszym klientom iż korzystają z usług biura  poddawanego ciągłej weryfikacji pod względem rzetelności i profesjonalizmu świadczonych usług, na bieżąco uczestniczącego w szkoleniach podnoszących kwalifikacje i korzystającego z fachowej wiedzy, pracującego na certyfikowanym programie księgowym i posiadającego polisę ubezpieczeniową zabezpieczającą swoich klientów na wypadek ewentualnie popełnienia jakiegoś błędu. 

O Centrum Informacji Księgowej

Program C.I.K.:

Centrum Informacji Księgowej powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku usług księgowych w Polsce.
Organizacja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biur rachunkowych oraz firm korzystających z ich usług.
C.I.K. swoją misję realizuje poprzez: weryfikację uprawnień i kompetencji jednostek prowadzących usługi księgowe oraz prowadzenie kampanii skierowanych do przedsiębiorców, promujących rzetelne usługi księgowe.

Misją organizacji jest:

Kreowanie uczciwego i kompetentnego rynku usług księgowych w Polsce oraz łączenie przedsiębiorców z biurami rachunkowymi.

Wizja, która przyświeca C.I.K.:

C.I.K. będzie pierwszym krokiem każdej firmy, poszukującej profesjonalnych usług księgowych w Polsce.

Kryteria weryfikacji:

Biuro Rachunkowe uczestniczące w programie C.I.K. musi spełniać wszystkie 6 poniższych punktów:
 
1. Certyfikat Księgowy/Świadectwo Kwalifikacyjne MF/Lista KIDP/Rejestr Biegłych Rewidentów - min. 1 os.
2. Ubezpieczenie OC na prowadzenie usług księgowych.
3. Brak zaległości finansowych - informacja w BIG.
4. Nienaganna opinia - weryfikowana na podstawie otrzymywanych opinii przez C.I.K.
5. Praca na licencjonowanych programach księgowych.
6. Doświadczenie w prowadzeniu usług księgowych - min. 2 lata.
 
C.I.K. pomimo dołożenia wszelkich starań aby jak najlepiej realizować swoją misję, nie może brać i nie bierze odpowiedzialności za ewentualne błędy księgowych i przedsiębiorców. Stąd 2 kryterium, które musi spełniać każde biuro uczestniczące w programie C.I.K. - ubezpieczenie OC na prowadzenie usług księgowych. Kryterium to, ma dać poczucie bezpieczeństwa zarówno dla jednostki wykonującej usługi księgowe jak i dla przedsiębiorców korzystających z ich usług a w razie potrzeby pokryć straty finansowe.
Certyfikat księgowy
Certyfikat CIK
 

Skontaktuj się z nami

Nasz adres:

43-400 Cieszyn, ul. Motelowa 16

Napisz lub zadzwoń:

tel: 531 490 036

mail: janusz.majer@wp.pl